Změna atmosféry v kuchyni a obýváku

Zadání – spíše drobnějšími úpravami zmodernizovat a změnit atmosféru obou místností. Zachovat původní kuchyňské zařízení, kromě jídelního. V obýváku zachovat starožitnou skříň a dřevěný rustikální konferenční stolek. Vyměnit podlahovou krytinu, vytvořit úložné prostory a TV prostor, vybrat a začlenit krbová kamna.

V tomto projektu bylo největším problémem shodnout se s klientkou na nějaké designové koncepci , najít styl, se kterým bychom se obě byly ochotny ztotožnit. Původně zásadně odmítala slovo „moderní“ , má silný vztah k lidovým řemeslům a nostalgickému a rustikálnímu stylu. Jedním z jejích mnoha zájmů je také cestování. Proto jsem nakonec zvolila koncepci jemného přechodu rustikálních prvků do středomořského až orientálního nádechu v moderním základu.

U rohové kuchyňské linky z borovicového masivu jsme přesunuly horní skříňky, odstranily původní příliš masivní dekorativní římsy a uvolněný prostor doplnily dřevěnými policemi. Původní dlažba a obklady jsou výrazné, modrošedé, proto jsem se rozhodla skříňky natřít na smetanově bílou barvu, aby lépe splynuly se zdmi a nekonkurovaly si v tomto malém prostoru s výraznou dlažbou. Obroušením fazetových hran na dvířkách jsem podtrhla nostalgický styl. Kuchyňská linka tak teď působí mnohem lehčeji. Dříve tmavou a velmi výraznou pracovní desku jsme nahradily novou v nerezovém dekoru, který se dokonale doplňuje s nerezovými elektrospotřebiči. Přináší do prostoru současný moderní prvek.

V obýváku jsme zvolily jako podlahovou krytinu dřevo masiv. Stěna proti sedačce je dveřmi rozdělena na dvě části, proto jsem se rozhodla vytvořit dva ústřední body této místnosti. Jedna část je obložena bílým štípaným křemenem za jednoduchými krbovými kamny. Pro druhou polovinu jsem navrhla „zděný policový systém“, tedy knihovnu spojenou TV prostorem, vyrobenou ze sádrokartonu, omítnutou bílou hladkou omítkou. Spodní úložný prostor vyplňují proutěné koše. Relativně velký úložný prostor poskytuje rohový box skrytý za rohovou sedačkou. Slouží zároveň jako odkládací police např. na notebook či rozečtenou knihu... Ideálně umožňuje umístit sem čtecí lampu, případně nějakou uměleckou plastiku. Sedačka má neutrální šedou barvu a současné rovné linie. Moderní a rustikální prvky jedinečně propojuje velmi módní orientální patchworkový koberec a kulatý křišťálový lustr.

Protože místnost není velká a má omezený přístup denního světla, volila jsem jemné neutrální barvy, teplé tóny bílé, světlé dřevo a jen v některých akcentech namodralou a šedou tak, aby původní dlažba z kuchyně byla zastoupena i v druhé místnosti.

Návrh

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Výsledek realizace

Před realizací

Fotografie budou doplněny

Po realizaci

Fotografie budou doplněny