Pánská „single“ ložnice

Zadání - přáním mého klienta v tomto případě bylo zařídit pánskou „singl“ ložnici. Měla obsahovat pouze „jedno a půl lůžko“, noční stolky a věšák na odkládání županu. Nemusela jsem začleňovat šatnu ani šatní skříň. Podlahovou krytinu zachovat původní.

Koncepcí pro tento prostor se stal klientův kladný vztah k přírodě. Protože jde ale o velmi malý prostor (300x280x258 cm) bylo třeba jej pojmout monochromaticky a opticky tak zvětšit prostor. Barevnost byla předurčena původním obložením stropní šikminy úzkými dřevěnými palubkami. Po přestavbě tento tón přírodního dřeva přechází na zeď korkovým obložením. Tón v tónu jsou i boční stěny, opatřili jsme je kvalitní vinylovou tapetou v barvě a struktuře srnčí srsti s jemně perleťovými odlesky. Stěna protilehlá střešnímu oknu a rovnou část stropu jsme vymalovali smetanově bíle, aby nepohlcovaly dopadající přirozené světlo. Dřevěná postel je tzv. levitující, ve strohém minimalistickém provedení,mořená na tmavý dub. Nebylo třeba lůžka se zadním čelem, pohodlnému opírání dobře poslouží měkký a teplý korkový obklad na zdi, který je taktéž ve stejném barevném tónu jako tapeta a palubkové obložení. Výraznějším dřevěným prvkem jsou noční stolky-surové, ohněm opálené špalky a „samorost“ vysoký od podlahy ke stropu, sloužící jako věšák. Původní podlahová krytina - PVC ve světlých neutrálních barvách – bohužel nezapadá úplně dokonale do barevného konceptu, proto jsem navrhla ji překrýt z obou stran vedle lůžka jehněčími kožešinami které na sebe strhávají pozornost a barevně propojují podlahu s ostatními předměty.

S výsledkem renovace jsme já i můj klient nadmíru spokojeni. Rozpočet nebyl překročen, požadovaná atmosféra útulnosti, klidu a přírody byla dosažena. Použitými materiály a barvami se nám podařilo opticky výrazně zvětšit jinak malinkou místnost.

Návrh

Prezentace návrhu

Prezentace návrhu

Výsledek realizace

Ložnice po realizaci

Ložnice po realizaci

Ložnice po realizaci

Ložnice po realizaci

Ložnice po realizaci

Ložnice po realizaci

Ložnice po realizaci

Ložnice po realizaci

Ložnice po realizaci

Ložnice po realizaci